by  in Nezařazené

Extraligové utkání volejbalu žen proti Brnu

Utkání 6. kola UNIQA volejbalové extraligy žen: TJ Sokol Frýdek-Místek – VK KP Brno, 17. října 2019 ve Frýdku-Místku.

TJ Sokol Frýdek Místek : KP Brno

Domácí TJ Sokol Frýdek – Místek přivítal tým z Králova Pole Brno, a domácím divákům a přichystal napínavou bitvu na pět setů, z které se nakonec radovalo vítězně Brno.

Online Fotogalerie:

autor: Pavel Netolička

č.: 29      dne:   17.10.2019            v hod.:  17:00

TJ Sokol Frýdek – Místek – KP Brno 2:3 (26:28, 14:25, 25:15, 25:21,13:15)

Rozhodčí:  Kubinec, Peloušek

Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Uhrová, Pluhařová, Vašinová, Petrová, Borovcová, Jurčíková,    libero: Teperová                          Střídali: Šprochová, Grygarová, Tkáčová, Šnellyová

Hosté: Šloufová, Carpentier, Kvapilová, Šunderlíková, Pavlíková, Podhrazká   libero: Digrínová

Střídali: Bukovská, Strázká, Grabovská, Kuníková, Judlová

Vyjádření:

Domácí:

(Veronika Šnellyová):  Jsme rády za obrat 0:2 na 2:2. Bohužel pátý set jsme v koncovce nezvládly. Chtěla bych ale vyzdvihnout výkon Kláry Tkáčové která velmi přispěla k obratu zápasu.

(Jaroslav Vlk):  Škoda koncovky prvního setu, který jsme měli šanci vyhrát. Naštěstí děvčata bojovaly a dotáhly to do pátého setu, kde jsme udělali více chyb.

Hosté:

(Šárka Šloufová): Se zápasem nemůžeme být vůbec spokojeni. Zápasy si zbytečně komplikujeme naší nedůsledností. Dnes jsme hrály špatně v obraně.

(Kalný Matůš):  V podstatě jsme si sami zkomplikovali vedení 2:0 a ve třetím setu dobrý začátek. Soupeř začal lépe servírovat a dostal se do hry. Pátý set byla loterie.

Popis utkání:

V průběhu prvního setu si hosté udržovali několika bodový náskok. Vedli již 22:17, sokolky vyrovnaly na 23:23. Ale v koncovce Brňanky proměnily 4 setball. Druhý set byl zcela v režii hostů. Třetí set začal nepříznivě pro sokolky prohrávaly 4:0, 8:5, ale poté zlepšily hru a otočily, vedly 16:10, 23:13 a set s přehledem vyhrály. Ve čtvrtém setu lépe začali domácí vedli 8:5,16:10. Soupeř dokázal zkorigovat na 18:19 ale koncovka patřila domácím. Pátý set se lépe z počátku vyvíjel lépe pro sokolky, vedly 8:5 ale soupeř otočil na 10:8. Ve vyrovnané koncovce se štěstí přiklonilo k hostům kteří vyhráli 15:13.